Nowe szaty bloga

Dzisiaj będzie bardzo nietechnicznie. Blog dostał nową skórkę. Teraz jest bardziej (moim zdaniem) nowocześnie i ładnie. Nowa skórka bardzo ładnie wspiera urządzenia mobilne. Blog wygląda bardzo przyzwoicie na WP7 i iOS-ie (zarówno na iPhone-ie jak i iPad-zie), co więcej zarówno w pionie jak i poziomie. Wróciły również reklamy. Od początku co jakiś czas reklamy się pojawiają i znikają – bardziej w celach eksperymentalnych niż dla realnych zysków, w końcu majątku się na tym nie zbije chociaż na piwo starczyć powinno. No i teraz najważniejsza sprawa. Reklamy z jedynej słusznej wyszukiwarki pojawiają się gdy wchodzimy z różnych wyszukiwarek, czyli innymi słowy nowi płacą. Stali czytelnicy nie będą nimi męczeni poza małym paskiem z AdTaily po prawej stronie.

Osobiście nie mam nic przeciwko jeśli różne serwisy zawierają reklamy – w końcu treść, którą otrzymuję za darmo, ktoś musiał napisać, musiał poświęcić temu czas i energię. Moim zdaniem jest to sytuacja win-win. Mam darmochę za trochę reklam, jeśli jednak reklamy są zbyt inwazyjne, grające, migające lub o zgrozo wyskakujące, wówczas natychmiast blokuję WSZYSTKIE reklamy na danej stronie. Biorąc to co powyżej, na tym blogu reklamy z jedynej słusznej są jedynie tekstowe.

Czy reklamy zostaną już na zawsze?

Na dzień dzisiejszy nie wiem, być może tak, być może nie. Na pewno z czasem będą się zmieniały ich pozycje w celu sprawdzenia skuteczności. Nie zmieni się jedno – stali czytelnicy będą mieli ilość reklam zmniejszoną do minimum. Taki mój ukłon za regularne poświęcanie czasu na czytanie tego bloga.