[PL] Hello world v 3.0

Witam, to już moje trzecie podejście do „blogowania”, a że jest to podejście, to zaczynam klasycznym tekstem „Hello Word”.

Dlaczego trzecie podejście ?:

  1. blogspot.com moje pierwsze miejsce, typowy blog w serwisie którego przedstawiać nie trzeba. Początkowa idea prowadzenia bloga w dwóch językach dość szybko umarła, wkrótce potem umarła także idea prowadzenia bloga w ogóle.
  2. własna domena to nowe możliwości. Czasy mamy takie, że jeśli nie istniejesz w sieci to najprawdopodobniej znaczy, że w ogóle nie istniejesz. Moim zdaniem to lekka przesada, ale…… własną stronę warto mieć. Kiedyś w czasach szkoły średniej (i dostępu modemowego) posiadałem własną stronę więc dlaczego nie teraz ?
  3. Własna strona postawiona na joomli nie zdała egzaminu, z bardzo prostej przyczyny – nie miałem czasu zmusić Microsoft Worda 2007 do współpracy z Joomlą. Inżynier z natury powinien być leniwy, dzięki temu ma motywację aby wynajdywać sposoby ułatwiania sobie pracy. Ja wybrałem Worda 2007 jako narzędzie do pisania tekstów. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi wysyłania wiadomości do bloga w końcu nie będzie trzeba męczyć się z pisaniem w „edytorach” na stronie. W końcu mogę użyć edytora tekstu i za jednym kliknięciem wysłać wiadomość. Tyle tylko, że z joomlą to nie chce współpracować, dlatego zmieniłem „engine” bloga na Word Press-a dzięki któremu dostaję wybraną funkcjonalność bezpośrednio z pudełka.

W najbliższym czasie postaram się zaprezentować dokładniej jak połączyć Twojego Worda z Word Press-em, dzięki czemu można skupić się na treści a nie na ciągłym „użeraniem” się ze stronami html a to wszystko bez wiązania się z zamkniętymi systemami blogów jakich dużo na rynku.

Scroll to Top