Visual Studio 2012 Update 2

Wiadomość z ostatnie chwili, dosłownie jeszcze gorąca – prosto z Redmond. Właśnie wyszedł Update 2 dla Visual Studio 2012.

Zmiany zaszły w 4 głównych obszarach:

Agile planing – teraz wszystko musi być agile więc poprawili TFS-a w tym zakresie – co dokładnie to nie sprawdzałem bo nie mam już przyjemności pracy z TFS-em

Jakość – czyli zmiany w Test Managerze, code coverage, asp.net manual testing, “significant” polepszenia w zakresie testowania dla SharePointa Winking smile

Windows Store dev – tutaj robi się ciekawie bo poprawili profiler pamięci dla aplikacji JavaScriptowych i dodali (jeśli dobrze rozumiem) diagnostykę responsywności i zamieścili najnowszy App Cert Kit.

Dev experience – czyli mięso dla mnie. Poprawili codemap, intellitrace, workflow designera i to co mnie najbardziej ciekawi – edytor XAML-a – teraz ma być szybszy lepszy i wogóle. No i doszedł nowy temat – niebieski (hello Visual Studio Blue)

Tyle na gorąco na podstawie informacji w sieci. U mnie update już się robi w tle i mam nadzieję, że nic nie wybuchnie.

Źródło: http://blogs.msdn.com/b/visualstudio/archive/2013/04/04/visual-studio-2012-update-2-is-here.aspx

i jeszcze tutaj: http://blogs.msdn.com/b/somasegar/archive/2013/04/04/visual-studio-2012-update-2-now-available.aspx

i jeszcze tu: http://blogs.msdn.com/b/bharry/archive/2013/04/04/vs-tfs-2012-2-update-2-released-today.aspx (to bardziej od strony tfs-a)

A sama aktualizacja do pobrania tutaj: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=38188

 

P.s. Jeśli ktoś zapomniał to warto przypomnieć, Update 2 jest potrzebny do uruchomienia Visual Studio Tools for GIT 🙂

 

 

 

 

Scroll to Top