Instalacja Visual Studio 2010 po instalacji Visual Studio 2010 Beta

Dzisiaj miał być wpis o konfiguracji narzędzi z jakich będę korzystał przy projekcie, jednak złośliwość komputerów bywa niesamowita. Jednak po kolej.

Aby zainstalować Visual Studio 2010, które przyszło z MSDN AA musiałem najpierw pozbyć się wcześniejszej wersji beta, która oprócz tego, że była beta to jeszcze wygasła. Sprawa wydawało by się prosta. Panel Sterowania -> Programy -> Uninstall prosta sprawa. Tyle tylko, że SQL nie chciał się usunąć, jakoś mu się spodobało u mnie na dysku i postanowił zostać. (un)Instalator stwierdził:

 

„Invoke or BeginInvoke cannot be called on a control until the window handle

has been created.”

Aby to przeskoczyć, okazało się, że wystarczyło na dysku c założyć katalogu temp. I tak tworząc folder c:\temp instalator ruszył dalej. Niestety nie na długo. Instalator stwierdził, że potrzebuje restartu aby kontynuować dalej. Kilkanaście restartów później dalej twierdził, że aby kontynuować potrzebuje restartu. Jak zatem temu zaradzić?

 

Otwierając regedit w gałęzi Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Session Manager znajdziemy klucz PendingFileRenameOperations. Po usunięciu tego wpisu można w instalatorze wybrać opcję refresh zamiast restartować cały system a następonie spokojnie przejść do pozbywania się SQL-a.

Problemy te pojawiły się podczas usuwania testowej wersji Visual Studio 2010 na Windows 7 x64.