DesktopInfo pierwszy release czyli zegar na pulpicie

Wczoraj wieczorem opublikowana została pierwsza (zerowa) wersja aplikacji DesktopInfo. Na chwilę obecną nie robi wiele poza wyświetlaniem zegara na pulpicie. Wersja mimo wszystko została opublikowana ponieważ najwyższa pora pokazać, że to coś może działać. Z rzeczy najważniejszych jakie trzeba będzie zrobić to zaimplementowanie mechanizmu ładowania dodatkowych bibliotek (tutaj najprawdopodobniej będzie to MEF alternatywnie własny mechanizm oparty na refleksji).

Wersja jest do pobrania z tego miejsca (DesktopInfo instalka). Publikacja została oparta o mechanizm ClickOnce, który pozwala na bezproblemowe aktualizacje – i tak po wypuszczeniu kolejnej wersji to co zostało zainstalowane automatycznie się zaktualizuje. Dodatkowo, ten sposób publikacji pozwala na instalację aplikacji bez uprawnień administratora lokalnego – aplikacja instaluje się gdzieś w folderach tymczasowych – nie pozwala na zaśmiecanie systemu w różnych dziwnych miejscach i dodaje dodatkowe ograniczenia. Jednym z nich, który będzie dla mnie irytujący (czyt. problematyczny do przeskoczenia) to brak możliwości wpisania się do autostartu ale to zostawiam na później.

Wszystkich zainteresowanych postępami w rozwoju aplikacji zapraszam do instalowania oraz do wpisywania uwag, sugestii, pytań.