TFS oraz praca bez połączenia z serwerem – Microsoft Visual Studio Go Offline

Od pewnego czasu mieszkam na cyfrowym odludziu – brak WiFi providerów, brak Neo jedynie pozostaje kapryśny Internet komórkowy – co powoduje, że dostęp do Internetu jest wybitnie utrudniony. Niejednokrotnie okazuje się, że trzeba pracować bez Internetu. Przez to projekt DesktopInfo w wersji online jest bardziej nie aktualny niż tego bym sobie sam życzył. Projektanci Visual Studio na szczęście przewidzieli, że jeszcze gdzieś na świecie mogą być tacy ludzie jak ja. Otwierając projekt bez dostępu do Internetu VS wita mnie takim komunikatem:

 

Jakie to ma konsekwencje? Takie, że znikają nam wszelkie informacje na temat połączenia z serwerem i nasz projekt wygląda tak:

Brak kłódek, „ptaszków” i innych znaków mówiących o stanie plików.

Co jednak zrobić jak magicznie pojawia się Internet i możemy z niego skorzystać? Ekipa z VS przewidziała taką sytuację (dzięki za to Panie i Panowie)

W Solution Explorer znajdziemy ikonkę Go Online, która po wybraniu otwiera okno:

Pozwalające na potwierdzenie zmian dokonanych podczas „nieobecności online” (w moim wypadku 90% 🙂 czasu). Po tej operacji dostajemy pięknie połączone solution z naszym repozytorium kodu.