Wielkie spamu wymiatanie.

Właśnie zakończyłem przeglądać katalog spam. Jak już w samopodobnych komentarzach dostaję informację, że trzeba by przemodelować komentarze to musi być tragicznie. Tak też było. Kilka tysięcy spamów to wynik ostatnich nalotów. Trochę żal się z nimi żegnać bo co drugi pisze jaki to great blog, i interesting things można u mnie przeczytać. Setki pochlebstw a wszystko po angielsku. Za pochlebstwem seria 10-20 reklam. Szczególnie rozbawiła mnie reklama Pana informatyka z Elbląga, po angielsku a jakże, który chciał się wypozycjonować na kilka fraz – to rozumiem ale nie w ten sposób. Nie mam nic przeciwko linkowi do bloga czy jakiegoś reklamowanego produktu jeśli komentarz coś wnosi sensownego do rozmowy. Warto jednak zwrócić uwagę, że piszę po polsku więc jakikolwiek komentarz po angielsku w 99% przypadków trafi do spamu.

Co ciekawe, w spamie było podejrzanie mało viagry, zegarków i doktoratów. To nie to co w służbowej poczcie. Ciekawe jakie są kryteria doboru treści 🙂

 

Na deser kilka fraz, po których ludziska trafiają na ten blog:

Listę otwiera „generator kodów kart 30 zł do plusa do pobrania” – czy jest jeszcze, ktoś kto w to wierzy? I swoją drogą jakim cudem Google powiązało ten tekst z moją stroną?? Następnie „windows 7 chomikuj”i „aktualizator windows 7 chomikuj” – o chomikuj było ostatnio głośno ale nie przypominam sobie abym o tym pisał i co to jest ten aktualizator?

No i oczywiście rozweselacze wszelakiej maści:

  • kody web do ery (??)
  • z sużych liter na małe
  • z nz komputerze (??)
  • z kąd pobrać windows7profesional.pl
  • i coś co mnie najbardziej rozbawiło: Jak zrobić fotkę do esklepu – hm… chyba zrobię poradnik na ten temat

I niech mi ktoś powie, że czytanie statystyk nie jest zajmującym zajęciem 🙂