OneNote

[PL] OneNote do tworzenia wpisów w Blogu

OneNote2007 w mnogości bardzo użytecznych funkcji posiada jedną szczególnie przydatną dla wszystkich osób, które posiadają bloga. Mianowicie, szybkie tworzenie wpisów. Każdą stronę, można wysłać do bloga wybierając z menu opcję Wyślij Do -> Blog. OneNote otworzy Word-a z treścią strony. Wystarczy jedynie „dopieścić” wpis, nadać kategorię i opublikować. Prościej się Więcej…

OneNote

[PL] OneNote + Vista = szybkie przeszukiwanie

OneNote posiada bardzo wygodny sposób wyszukiwania informacji. Wystarczy wpisać szukaną frazę i już chwilę później dostajemy wyniki. Jednak można ten super mechanizm jeszcze bardziej „udoskonalić”. W połączeniu z Vistą, OneNote daje z siebie więcej.

W „Menu Start” na samym dole znajduje się okienko wyszukiwarki Windowsowej. Prawdę powiedziawszy nigdy wcześniej nie używałem tej opcji jednak teraz jest umieszczona „pod ręką” i trudno z niej nie skorzystać. Zamiast przedzierać się przez listę programów po prostu wpisuję nazwę programu – prościej się nie da. Tą wyszukiwarkę możemy też zmusić do współpracy z OneNote.

Niestety ta funkcjonalność nie jest uruchamiana podczas instalacji i trzeba chwilkę pogrzebać, ale ewentualne korzyści są olbrzymie.

Do rzeczy….. (więcej…)

OneNote

[PL] OneNote twoim przyjacielem

W artykule „O pakietach biurowych, edytorach WYSIWYG i złych nawykach” Patryk Zawadzki porusza ważną kwestię prawidłowego użycia oprogramowania. Chyba każdy z nas widział super wybajerowane pliki Excela lub Worda, które ni jak nie mają się do swojego pierwotnego zastosowania. Obecnie na rynku jest wysyp Office-a 2007 w wersji domowej/studenckiej. W skład oprócz lubianych i często kwieciście wykorzystywanych (Word, Excel, PowerPoint) pojawił się program OneNote. W brew pozorom program dosyć mało znany a szkoda… (więcej…)