[PL] OneNote do tworzenia wpisów w Blogu

OneNote2007 w mnogości bardzo użytecznych funkcji posiada jedną szczególnie przydatną dla wszystkich osób, które posiadają bloga. Mianowicie, szybkie tworzenie wpisów. Każdą stronę, można wysłać do bloga wybierając z menu opcję Wyślij Do -> Blog. OneNote otworzy Word-a z treścią strony. Wystarczy jedynie „dopieścić” wpis, nadać kategorię i opublikować. Prościej się chyba nie da 🙂 Dlatego, jeśli chcesz przygotować wpis do bloga korzystając ze swoich notatek – po prostu przygotuj je w OneNote a następnie wybierz wyśli do -> Blog (oczywiście jeśli program Word 2007 jest skonfigurowany do wysyłania wiadomości do Twojego Bloga. W przypadku WordPressa jedyne co należy zrobić to podać adres bloga i hasło)

Z praktyki widzę, że gdy przygotowywuję nowy wpis, to najpierw pomysł rodzi się w głowie, następnie trafia jako wstępny szkic (najczęściej lista punktów co chcę we wpisie zawrzeć) do OneNote-a a następnie zbieram zrzuty ekranowe jeśli jest taka potrzeba. Dość szybko notatka taka nabiera kształtu wymaganego aby opublikować ją. Więc zamiast przeklejać całość do Worda po prostu wystarczy użyć opcji wyślij. W dobie promocji na Office-a 2007 (199 PLN) można założyć, że każdy kto ma OneNote-a 2007 posiada również Worda 2007, więc nie ma co ubolewać, że wysyłanie musi odbyć się z Worda mimo, że mogło by odbywać się bezpośrednio z OneNote-a.

[tags]Polish Posts,Microsfot, OneNote 2007, Blog publishing[/tags]

[PL] OneNote2007 – mała rzecz a cieszy

Strony programu OneNote nie są jakoś specjalnie ograniczone, ale czasem dzieje się tak, że zapełnimy całą widoczną stronę tekstem i ciężko jakoś znaleźć „sobie miejsce”. W tej sytuacji zamiast kisić się myszką gdzieś po kątach i próbować „enterami” zrobić sobie miejsce, polecam wypróbowanie przycisku w prawym dolnym rogu strony. Spowoduje to pojawienie się większej ilości miejsca. Należy się jedynie zastanowić czy jest sens tworzenie takich długich tasiemcowatych stron, przecież niejednokrotnie lepiej podzielić notatki na logicznie połączone części niż trzymać jedną długą stronę. To jednak zostawiam w Waszej kwestii.

[tags]Polish post, OneNote 2007, Microsoft[/tags]

[PL] OneNote twoim przyjacielem

W artykule „O pakietach biurowych, edytorach WYSIWYG i złych nawykach” Patryk Zawadzki porusza ważną kwestię prawidłowego użycia oprogramowania. Chyba każdy z nas widział super wybajerowane pliki Excela lub Worda, które ni jak nie mają się do swojego pierwotnego zastosowania. Obecnie na rynku jest wysyp Office-a 2007 w wersji domowej/studenckiej. W skład oprócz lubianych i często kwieciście wykorzystywanych (Word, Excel, PowerPoint) pojawił się program OneNote. W brew pozorom program dosyć mało znany a szkoda…