Coraz popularniejszą formą „telewizji” stają się podcasty a w szczególności ich wersja wideo. Wszak możemy oglądać, wtedy kiedy my tego chcemy oraz możemy w dowolnej chwili przewinąć lub zatrzymać program. Większość podcastów można zasubskrybować przez RSS, dzięki czemu nie trzeba codziennie sprawdzać czy jest nowy odcinek wchodząc na stronę. Jest jednak program, który potrafi zupełnie zautomatyzować proces pobierania – ZENCast Downloader bo o nim mowa, automatycznie pobiera audycje jeśli takowe się pojawią. Teraz wystarczy połączyć to z domowym Media Center i już możemy zapomnieć o wszystkim. Gdy nowy odcinek ulubionego serialu pojawi się w sieci, zostanie automatycznie pobrany, od nas zależy czy obejrzymy go na komputerze, telewizorze, iPodzie, czy telefonie.

Mimo że ZENCast Downloader to program przeznaczony dla odtwarzaczy Creativa idealnie pokrywa moje potrzeby i wygląda, że nic mu nie brakuje.


Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty i praktycznie nie wymaga podręcznika. Z lewej strony znajduje się lusta zasubskrybowanych kanałów oraz filtry dzięki którym szybko dotrzemy do materiałów pobranych dzisiaj, w tym tygodniu czy nieodtwarzanych .

Prawa strona natomiast, pokazuje wybrany kanał lub listę podcastów do oglądnięcia, w zależności co wybierzemy po lewej stronie.

Poniżej lista wszystkich pobranych odcinków


Oraz lista wszystkich kanałów


Dodatkowo ZENCast downloader posiada wbudowany odtwarzacz, dzięki czemu można oglądać audycje bez potrzeby uruchamiania dodatkowego oprogramowaniaInstalacja też nie nastręcza problemów. Dozbraja nasz pulpit w skrót do programu, a po uruchomieniu program okupuje obszar z ikonkami na pasku zadań przy pomocy ładnego piktogramu. Ostatnią rzeczą na którą warto zwrócić uwagę, to powiadomienia gdy nowy odcinek zostanie pobrany na dysk.

Być może są lepsze, bardziej rozbudowane programy. Jednak ten wygrywa u mnie z uwagi na prostotę i nieprzeładowaną funkcjonalność. Czysto prosto i do celu (zgodnie z filozofią ZEN 😉 )

Linki do zasubskrybowanych na zrzutach ekranowych podcastów:

http://revision3.com/diggnation/
http://on10.net/

[tags]Polish Posts, ZENCast Downloader, Podcast[/tags]