OneNote posiada bardzo wygodny sposób wyszukiwania informacji. Wystarczy wpisać szukaną frazę i już chwilę później dostajemy wyniki. Jednak można ten super mechanizm jeszcze bardziej „udoskonalić”. W połączeniu z Vistą, OneNote daje z siebie więcej.

W „Menu Start” na samym dole znajduje się okienko wyszukiwarki Windowsowej. Prawdę powiedziawszy nigdy wcześniej nie używałem tej opcji jednak teraz jest umieszczona „pod ręką” i trudno z niej nie skorzystać. Zamiast przedzierać się przez listę programów po prostu wpisuję nazwę programu – prościej się nie da. Tą wyszukiwarkę możemy też zmusić do współpracy z OneNote.

Niestety ta funkcjonalność nie jest uruchamiana podczas instalacji i trzeba chwilkę pogrzebać, ale ewentualne korzyści są olbrzymie.

Do rzeczy…..

Klikając prawym klawiszem na pasku zadań pojawia się menu, z którego wybieramy Opcje (tutaj Properties).

Następnie z „Menu Start” wybieramy Dostosuj (tutaj Customize).

Następnie w opcjach należy odszukać, małą opcję która bardzo nas uszczęśliwi – Search entire index – Przeszukuj cały indeks. Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że Vista będzie przeszukiwać indeks programu OneNote gdy wpiszemy w wyszukiwarkę Menu Start jakiś tekst.

Efekt ?

Wpisując np. Windows Home Server, Vista odnalazła moje notatki odnośnie WHS.

Ideą OneNote-a jest udostępnienie łatwego i szybkiego mechanizmu tworzenia notatek. Taka integracja powoduje, że dodatkowo dostajemy super szybki mechanizm odszukiwania informacji.

[tags]Polish Posts,OneNote, Vista, Integration[/tags]