Co jest potrzebne aby nagrać świetnej jakości materiał video? Taki, który zachwyci? Po pierwsze potrzebujemy temat, jakąś historię. Wakacje idealnie temu sprzyjają. Film z wyprawy w jakieś ciekawe miejsce albo z wycieczki w zupełnie zwykłe miejsce, ale ukazane z innej, niebanalnej perspektywy to bardzo dobry materiał wyjściowy. Do tego potrzebny będzie też odpowiedni sprzęt, taki który nagramy materiał wysokiej jakości – obecnie 4K staje się standardem – w miłej dla oka oprawie.

Firma Feiyu-Tech stworzyła urządzenie, które pozwoli niskim kosztem rozpocząć tworzenie filmów od razu na wysokim poziomie. Mianowicie, jest to połączenie gimbala oraz kamery sportowej. Urządzenie Summon+, bo o nim mowa składa się ze sprawdzonej już technologii stabilizacji jaką można znaleźć w innych produktach firmy tej firmy z kamerą opartą o matrycę firmy Sony. Ta ostatnia znana jest bardzo dobrze w świecie foto. Od wielu lat dostarcza matryce fotograficzne nie tylko do swoich produktów ale i do innych wiodących producentów zarówno sprzętu foto jak i video i telefonów komórkowych. 16MPx pozwala rejestrować materiał wysokiej jakości, a w połączeniu z obiektywem o kącie widzenia 95° dostajemy bardzo wygodne i uniwersalne narzędzie.

Komfort pracy zapewnia świetny uchwyt wykonany z metalu. Ma to o tyle duże znaczenie, że cała konstrukcja musi być wystarczająco sztywna aby nie wprowadzać niepotrzebnych drgań do filmu video, które są tak niepożądane.

Kolejnym atutem urządzenia jest bateria o pojemności 3000 mAh, który pozwala na ciągłą pracę do 3h przy rejestracji materiału FullHD 60kl/s co stanowi świetny wynik w tego typu sprzęcie.
Wydawać by się mogło, że taki produkt nie jest potrzebny na rynku, gdzie dostępne jest tyle kamer i telefonów. Summon+ ma jednak potężną zaletę w stosunku do konkurencji. Ponieważ mamy do czynienia z połączeniem gimbala i kamery wykonanym przez producenta, to mamy pewność, że urządzenie jest odpowiednio skalibrowane. Użytkownik zupełnie nie musi się martwić jak znaleźć środek ciężkości tak, aby jego gimbal działał najlepiej. Z tym urządzeniem ten problem nie istnieje.

Na koniec cena, która jest wyjątkowo rozsądna. Za kwotę ok 1700 PLN ciężko skompletować zestaw w postaci porządnej kamery sportowej oraz gimbala a tutaj dostajemy gotowy zestaw. Pozostaje jedynie żałować, że takie urządzenie nie pojawiło się na rynku wcześniej.